DISC MOWER DRUM KNIFE FOR PZ ZWEEGERS / AGCO / NEW HOLLAND - REPALCES CM15 / 616924 / 495806
Description
Sold by the package - 20/pkg Models: Kuhn: GMD 41, 55 & 66
New Holland: All 442 & 462
Length: 3.78"
Hole diameter: .640"
Shape: Flat
OEM number: 561.500.00 & 274230
Tech Specs
Back To Top| Bolt / Nut Kit | N/A |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.827 Inches, 21 mm |
| Brand | Radura |
| Length | 4.2 Inches, 107 mm |
| Pair | N/A |
| Rotation | Bi-Directional |
| Shape | 1 |
| Thickness | 0.12 Inches, 3.0 mm |
| Twist Degree | 0 Degree |
| Width | 1.9 Inches, 48 mm |
Application
Back To Top| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| PZ Zweegers | Disc Mower | CM135, CM164, CM166, CM167, CM168, CM170, CM184, CM210, CM215 |
Interchanges
Back To Top- 495806
- B45-6175
- 6616924 (AGCO)
- CM15