Disc Mower Blade for John Deere Quick Change Feature - FH349101 - CounterClockwise Rotation
Tech Specs
Back To Top| Bolt Hole Size | .78 Inches, 20.00mm |
|---|---|
| Brand | Radura |
| Length | 4.85 Inches, 123.00mm |
| Pair | 798-RM349102 |
| Rotation | Counter Clockwise ( Left Hand ) |
| Shape | 9 |
| Thickness | 0.16 Inches, 4.0 mm |
| Twist Degree | 17 Degree |
| Width | 1.77 Inches, 45.00mm |
Application
Back To Top| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| JOHN DEERE | Disc Header | 500R, 994, R400, R500 |
| JOHN DEERE | Disc Mower | C300, C350, C400, C450, C500, S250, S300, S350 |
Interchanges
Back To Top- FH354727 (JOHN DEERE)
- FH349101 (JOHN DEERE)