Disc Mower Blade for Kuhn Quick Change Feature - Replaces K6804720 - Clockwise Rotation
Description
Tech Specs
Back To Top| Bolt / Nut Kit | N/A |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.810 Inch, 20.50mm |
| Brand | Radura |
| Length | 4.60 Inches, 116.00 mm |
| Pair | 798-RM4710 |
| Rotation | Clockwise ( Right Hand ) |
| Shape | 10 |
| Thickness | 0.16 Inches, 4.0 mm |
| Twist Degree | 11 Degree |
| Width | 1.90 Inches, 48.00mm |
Interchanges
Back To Top- RM4720
- DM6720K
- K6804720 (KUHN)