DISC MOWER DRUM KNIFE FOR KUHN / NEW HOLLAND - LEFT HAND REPLACES 561-512-10 / 766726 7° TWIST
Tech Specs
Back To Top| Bolt / Nut Kit | RF56147 for Kuhn / New Holland and RF56252 for John Deere |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.650 Inches, 16.25 mm |
| Brand | KONDEX |
| Length | 3.7 Inches, 95 mm |
| Pair | 798-RM51310 |
| Rotation | Counter Clockwise ( Left Hand ) |
| Shape | 9 |
| Thickness | 0.16 Inches, 4.0 mm |
| Twist Degree | 7 Degree |
| Width | 1.9 Inches, 48 mm |
Application
Back To Top| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Gehl | Disc Mower | 1080, 140, 160, 2310, 2330, 2350 |
| John Deere | Disc Mower | DM1130, DM1140, DM1150, DM1160 |
| John Deere | Mower Conditioner | 1320, 1326, 1327 |
| Kuhn | Disc Mower | GMD33, GMD44, GMD44 SELECT, GMD55, GMD55 SELECT, GMD66, GMD66 SELECT, GMD77 |
| New Holland | Disc Mower | 442, 452, 462, 463 |
| Sitrex | Disc Mower | DM4, DM5, DM6, DM6S, DM7, DM7S, DM8S |
Interchanges
Back To Top- 1266044
- B45-6122CL
- D31232
- TP-CC20500
- 21009432 (SITREX)
- D21-232
- 561 512 10
- 798-RM15121
- 80766726
- D31-232
- 126-6044
- 561-512-10 (KUHN)
- 56151210 (KUHN)
- 56151210K
- 56151210KGV
- CC44007 (JOHN DEERE)
- RM15121
- 766726 (CNH)
- 798RM15121
- CC20500 (JOHN DEERE)