DISC MOWER DRUM KNIFE FOR CNH - RIGHT HAND - REPLACES 84271203 18º TWIST
Features
Back To Top
Tech Specs
Back To Top| Bolt / Nut Kit | 798-RF925K for Case IH / New Holland |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.889 Inches, 22.6 mm |
| Brand | KONDEX |
| Length | 4.5 Inches, 114 mm |
| Pair | 798-RM84271205 |
| Rotation | Clockwise ( Right Hand ) |
| Shape | 10 |
| Thickness | 0.157 Inches, 4.0 mm |
| Twist Degree | 18 Degree |
| Width | 2.0 Inches, 51 mm |
Application
Back To Top| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Case IH | Disc Mower | DC133, DC163, RD163, RD193 |
| New Holland | Disc Mower | 313, 316, 416, 419 |
Interchanges
Back To Top- 84271203 (CNH)