DISC MOWER DRUM KNIFE FOR CNH - LEFT HAND - REPLACES 87348084
Features
Back To Top
Tech Specs
Back To Top| Bolt Hole Size | 0.827 Inches, 21 mm |
|---|---|
| Brand | KONDEX |
| Length | 4.2 Inches, 107 mm |
| Pair | 798-RM87348087 |
| Rotation | Counter Clockwise ( Left Hand ) |
| Shape | 10 |
| Thickness | 0.16 Inches, 4.0 mm |
| Twist Degree | 11 Degree |
| Width | 1.9 Inches, 48 mm |
Application
Back To Top| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Case IH | Disc Mower | MDX21, MDX31, MDX41 |
| New Holland | Disc Mower | HM234, HM235, HM236 |
Interchanges
Back To Top- D31-124
- 87348084 (CNH)