AgSmart Rake Wheel - Yellow, 55", Right, 7MM Tine
Description
Fits Tonutti, Rossi, Gehl, Gramip, Guappo, H&S, Harvestman, Icam, John Deere, Lorenza, Masler, Massey, Rex.
Features
Back To Top
Tech Specs
Back To Top| Bolt Holes | 6 Holes 12.5mm |
|---|---|
| Bolt Pattern | 131 mm ( 5.15 Inches ) |
| Brand | AgSmart |
| Center Hole | 80 mm ( 3.15 Inches ) |
| Color | Yellow |
| Diameter | 55 Inches |
| Direction | Right Hand Straight Tines |
| Replacement Tines | 804-E95724 |
| Tine Diameter | 7.00 mm |
Application
Back To Top| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| DuraBilt | Hay Rake | HCL10, HCL12, HCL8 |
| Enorossi | Hay Rake | Bat 10, Bat 12, Bat 8 |
| John Deere | Hay Rake | 702 |
| Tonutti | Hay Rake | RCS10, RCS8, RSC12 |
| Tonutti | Hay Tedder | RTP10, RTP12, RTP8, V10, V12, V14, V16, V18, V20 |
| Vermeer | Hay Rake | WR20, WR22, WR24 |
Interchanges
Back To Top- 127-P20BG001
- 804-P20BG001
- 2299062
- P20BG001
- 230.339
- W160805
- RW36134
- 773867
- 804P20BG001
- W16-0805
- 773832
- W16-0811