AgSmart Hay Rake Wheel - Yellow, 55", Left, 7MM Tine
Description
Fits Tonutti, Rossi, Gehl, Gramip, Guappo, H&S, Harvestman, Icam, John Deere, Lorenza, Masler, Massey, Rex.
Features
Back To Top
Tech Specs
Back To Top| Bolt Holes | 6 Holes 12.5mm |
|---|---|
| Bolt Pattern | 131 mm ( 5.15 Inches ) |
| Brand | AgSmart |
| Center Hole | 80 mm ( 3.15 Inches ) |
| Color | Yellow |
| Diameter | 55 Inches |
| Direction | Left Hand Straight Tines |
| Height | 56 |
| Replacement Tines | 804-E95724 |
| Tine Diameter | 7.00 mm |
Application
Back To Top| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| DuraBilt | Hay Rake | HCL10, HCL12, HCL8 |
| Enorossi | Hay Rake | Bat 10, Bat 12, Bat 8 |
| John Deere | Hay Rake | 702 |
| Tonutti | Hay Rake | RCS10, RCS8, RSC12 |
| Tonutti | Hay Tedder | RTP10, RTP12, RTP8, T13, T6, T9, V10, V12, V14, V16, V18, V20 |
| Vermeer | Hay Rake | WR20, WR22, WR24 |
Interchanges
Back To Top- 2299063
- RW36135
- W160806
- 773840
- 773875
- 230.340
- P20BG002
- W16-0806
- W16-0812
- 804-P20BG002