Weasler 802-8220 Shear Pin Implement Yoke - Bondioli Series 2, Walterscheid 2200, 1-1/4" Round Bore
Tech Specs
Back To Top| Bondioli-Pavesi PTO Series | 2 |
|---|---|
| Brand | Weasler |
| Center of Bearing to End of Yoke | 80.00 mm / 3.15 Inch |
| Cross & Bearing Cap Diameter | .94 Inch / 23.80mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 2.41 Inch / 61.20mm |
| Implement Yoke Bore Shape | Round |
| Implement Yoke Bore Size | 1-1/4 Inch |
| PTO Product Category | Yoke |
| PTO Product Sub Category | Implement Yoke |
| Walterscheid Metric PTO Series | 2200 |
Interchanges
Back To Top- 802-8220
- ABP211029151A