Weasler 802-8611 Shear Pin Implement Yoke - Bondioli Series 6, Walterscheid 2200, 1-3/8" Round Bore
Tech Specs
Back To Top| Bondioli-Pavesi PTO Series | 6 |
|---|---|
| Brand | Weasler |
| Center of Bearing to End of Yoke | 105.00 mm / 4.13 Inch |
| Cross & Bearing Cap Diameter | 1.19 Inch / 30.20mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 3.62 Inch / 92.00mm |
| Implement Yoke Bore Shape | Round |
| Implement Yoke Bore Size | 1-3/8 Inch |
| PTO Product Category | Yoke |
| PTO Product Sub Category | Implement Yoke |
| Walterscheid Metric PTO Series | 220 |
Interchanges
Back To Top- BYR6-00-0-35
- A8028611
- ABP211064951A
- BYR600035
- 802-8611